Kalkınma Bakanlığı desteği ile Üniversitemiz koordinatörlüğünde sürdürülen TARLA Projesi kapsamında Üniversitemiz ile Türkiye’nin önde gelen üniversiteleri arasında karşılıklı işbirliği antlaşmaları imzalanmıştır.

İkili İşbirliği Antlaşmaları:

ANKARA ÜNİVERSİTESİ

http://www.metu.edu.tr/tr
Üniversiteler Mahallesi, Dumlupınar Bulvarı No:1 06800 Çankaya, Ankara/TÜRKİYE

Anlaşma yapılan yıl: 2017

Türkiye’nin bilimsel ve teknik anlamda öğrenciye, akademisyene ve araştırmacıya bilginin üretilmesi ve paylaşılması süreçlerinde özgürlükçü yaklaşım sergileyen, bilimin ve araştırmanın rahatlıkla yapılabildiği bir ortam sağlayan önde gelen üniversitelerinden birisidir. İşbirliği antlaşması çerçevesinde TARLA’nın elektron hızlandırıcısı ve elde edilecek olan lazer ışınımının kullanımı konularında karşılıklı bilimsel işbirliği çalışmaları yapılmaktadır.

ANKARA ÜNİVERSİTESİ

http://w3.bilkent.edu.tr/www/
Bilkent Üniversitesi 06800 Bilkent, Ankara/TÜRKİYE
Anlaşma yapılan yıl: 2017

Bilkent Üniversitesi Prof. Dr. İhsan Doğramacı tarafından 1984 yılında kurulan Türkiye’nin ilk vakıf üniversitesidir. Bilimsel araştırma ve yayınları, eğitim seviyesi ve başarılı öğrencileri ile Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden birisidir. İşbirliği antlaşması çerçevesinde TARLA ile elde edilecek olan lazer ışınımının kullanımı konularında karşılıklı bilimsel işbirliği çalışmaları yapılmaktadır.

ANKARA ÜNİVERSİTESİ

https://www.ku.edu.tr/
Rumelifeneri Yolu 34450 Sarıyer, İstanbul/TÜRKİYE
Anlaşma yapılan yıl:
 2017

Koç Üniversitesi 1993 yılında kurulmuş, Türkiye’nin vakıf üniversitelerinden birisidir. Bilimsel araştırma ve yayınları, eğitim seviyesi ve başarılı öğrencileri ile Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden birisidir. İşbirliği antlaşması çerçevesinde TARLA ile elde edilecek olan lazer ışınımının kullanımı konularından karşılıklı bilimsel işbirliği çalışmaları yapılmaktadır.